شماره مجوز 125/106/2727 ص/98
ساعات کاری 9:00 تا 22:00
امتیاز دهید :

خرخاکی

خر خاکی و سم برای کشتن خرخاکی

خَرخاکیWoodlouse نوعی جاندار سخت‌پوست است که دارای چهارده پا، پوستهای سفت و بندبند و شاخک‌هایی دراز می‌باشد. خرخاکی‌ها جزو معدود سخت‌پوستانی هستند که دائما روی خشکی زندگی میکنند. خرخاکیها بیشتر از فضولات حیوانی، کپک، و پسمانده‌های گیاهان و غیره تغذیه می‌کنند. خرخاکی‌ها متعلق به زیرراسته خرخاکیان Oniscidea از راسته جورپایان با بیش از ۵ گونه شناخته شده هستند. نوعی از خرخاکی که خانواده خرخاکی‌های گلوله‌ای Armadillidiidae را تشکیل می‌دهند در موقع برخورد با خطر خود را گلوله می‌کند.
این جانوران احتمالاّ در پی حس ارتعاش یا فشار، رفتار گلوله‌ای‌شدن از خود نشان می‌دهند و این رفتار در هزارپای گلوله‌ای، آرمادیلو و زنبور جواهرینیز دیده می‌شود. شناخته‌شده‌ترین عضو خانواده خرخاکیان گلوله‌ای، خرخاکی گلوله‌ای معمولی Armadillidium vulgare است.
چرخه زندگی خر خاکی را می توان به تخم، جنین، مانکای درون کیسه ای، مانکا، خرخاکی نابالغ، خرخاکی بالغ تقسیم کرد و بد نیست بدانید که این حشرات 30 تا 41 ماه عمر می کنند.

 

اطلاعات کامل درباره سمپاشی مزارع و باغات شما


خرخاکی در خانه

نیش خرخاکی

یکی از دلایلی که وجود خرخاکی در محیط زندگی سبب نگرانی انسان ها می شود، ترس از نیش زدگی و بیماری‌ست. در این راستا باید بگوییم که خرخاکی نیش نمی زند و گاز هم نمی گیرد. خرخاکی ها نیش یا عضوی که بتوانند با ان نیش بزنند ندارند و این ترس ناشی از عدم آگاهی افراد است. خرخاکی ها شاخک دارند و نیش ندارند. برای دور کردن خطراتی احتمالی از خود ماده ای ترشح می کنند که به انسان ها آسیب نمی رساند اما حضور تعداد زیاد آنها در منازل انجام سمپاشی منزل را ضروری می کند چون سلامت محیط زندگی را به مخاطره می اندازند.

عکس خرخاکی

بیماری های خرخاکی

یکی از سوالات متداولی که از تیم سم گستر افق پرسیده می شود بیماری هایی است که خرخاکی ها می توانند سبب ایجاد آنها شوند. در این رابطه باید گفت که خرخاکی ها هیچ نوع بیماری به انسان ها منتقل نمی کنند اما به دلیل آلوده بودن آنها سبب انتقال میکروب می شوند و بهتر است که در محیط زندگی به ویژه آپارتمان ها حضور نداشته باشند.

خرخاکی

سم مخصوص خرخاکی

همواره توصیه می شود که برای از بین بردن همیشگی خرخاکی از شرکت های سمپاشی کمک بخواهید تا با بررسی محیط بهترین سم را در بهترین زمان استفاده نمایند چون در واقع بهترین راه برای مبارزه با این حشره سمپاشی می باشد. شرکت سم پاشی سم گستر افق سمپاشی خرخاکی نیز انجام می دهد اما برای از بین بردن یک یا دو مورد از این حشره می توانید سم سوسین را با آب حل کرده و استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که خانه های حیاط دار یا ویلاها اگر با مشکل خرخاکی روبه رو هستند حتما باید سمپاشی حرفه ای انجام بدهند زیرا این حشرات به گیاهان آسیب شدیدی وارد کرده و ریشه آنها را از بین می برند. این مشکل در خانه هایی که در محیط های مرطوب هستند بیشتر پیش می آید.
اگر گلدان های شما با مشکل خرخاکی مواجه شده اند توصیه می شود آنها را از کنار پنجره دور کنید و اگر محیط مرطوب است با استفاده از درزگیرها در صدد کم کردن رطوبت باشید. لازم به ذکر است که سم خرخاکی که برای گلدان استفاده می کنید را باید به خاک بریزید و نباید به گیاه اسپری کنید.

خرخاکی گرد شده

سمپاشی خرخاکی با شرکت سمپاشی سم گستر افق

برای از بین بردن خرخاکی در تهران و رشت می توانید با شماره های مندرج در وب سایت سم گستر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و خدمات باکیفیت برخوردار باشید. در آخر خوب است بدانید که سم گستر افق تضمین کیفیت سموم دارد و از سم های وارداتی برای از بین بردن خرخاکی در خانه، گلدان و ... استفاده می نماید.