شماره مجوز 125/106/2727 ص/98
ساعات کاری 9:00 تا 22:00
امتیاز دهید :

مگس

انواع مگس

مگس‌ها یا دوبالان از بزرگترین گروه‌های حشرات است که در حال حاضر بیش از ۷۵۰۰۰۰ نوع از آن‌ها وجود دارد. مگس‌ها دارای دو جفت بال جلویی مشخص هستند. دو جفت بال عقبی آنها تبدیل به بالچه چاقوشکل به نام توازنگر هالتر یا بالانسیـر شده‌است.
مگس از کثیف‌ترین و گستاخ‌ترین حشرات است و بیشتر در کشورهای گرم و جاهای کثیف زندگی می‌کند. این حشره پس از آنکه از تخم بیرون آمد نخست به صورت لارو است و سپس در عرض ۲ هفته پَر در آورده و به شکل یک مگس در می‌آید. چشم مگس مرکب از هزاران چشم کوچک دیگر است و این چشم‌ها وی را قادر می‌سازد در آن واحد به هر طرف نگاه کند. تعداد چشم‌های ریز او در حدود ۴۰۰۰ چشم است و کلیه آن‌ها به شکل مربع می‌باشد.
زبان مگس مانند زبان پروانه لوله‌ای است و بدنش استخوان و ریه ندارد. عمل تنفس به وسیله مساماتی که در قسمت‌های مختلف بدن او وجود دارد انجام می‌گیرد. پاهای مگس مخصوص خود این حشره است. زیرا این پاها دارای سوپاپ‌هایی است که به وسیله آن مگس قادر است روی شیشه یا سقف اتاق به آسانی راه برود و پایین نیفتد. بدن مگس پوشیده از موهای نازکی است که گاهی آن‌ها را به وسیله پاهای خود تمیز می‌کند.

انواع مگس

غذای مگس

مگس‌ها به دلیل داشتن رژیم غذایی متفاوت، در مکانهای مختلفی دیده می‌شوند و منبع غذایی مهمی برای بسیاری از حیوانات نظیر قورباغه‌ها، وزغ ها، مارمولک‌ها و پرندگان محسوب می شوند. مگس‌ها بطور گسترده در میان انسان‌ها زندگی می‌کنند و می‌توانند عامل پراکندگی بیماری‌ها بشوند. وجود مگس در خانه یکی از معضلات خانوارهاست. اگر شما هم با این مشکل روبه رو هستید، با شرکت سم گستر افق تماس بگیرید و برای سمپاشی منازل خود اقدام کنید.

فواید مگس

مگس‌ها از عوامل گرده افشانی گیاهان در طبیعت بوده و یکی از مهمترین زنجیره‌های چرخه غذایی می‌باشند؛ برخی از این حشرات پوسیده خوار هستند و باعث تسریع تجزیه لاشه جانوران، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهی گوناگون شده و در پاکسازی محیط زیست انسان را یاری می‌کنند.
برخی گوشتخوار بوده و به عنوان دشمن دیگر حشرات در اکوسیستم نقش ایفا می‌کنند. در حدود ۵۰۰۰ گونه از مگس‌ها از دیگر حشرات به عنوان طعمه استفاده می کنند به نحوی که گاهی از آنها به عنوان عامل کنترل بیولوژیکی یاد می‌گردد. برخی نیز گیاهخوار بوده و به عنوان آفت گیاهان شناخته می‌شوند.

سمپاشی مگس در منازل

برای سمپاشی مگس باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
* باید در سه نوبت سمپاشی انجام شود
* با یکی از سموم حشره کش فسفره کم دوام سمپاشی کنید
* به میزان توصیه شده سم بریزید
* با فاصله یک هفته تا ۱۰ روز سمپاشی را انجام بدهید
* رعایت تناوب در سموم شیمیایی را فراموش نکنید
به منظور بالابردن کارآیی سموم مورد استفاده، خوب است ۲ تا ۳ درصد ملاس چغندرقند، به محلول سمی اضافه شود. با این کار علاوه برخاصیت تماسی، خاصیت گوارشی نیز به سموم افزوده می‌شود. برای این منظور بهتر است ابتدا ملاس چغندرقند را در آب حل کرده و پس از رد کردن از صافی، مقدار توصیه شده سم به این محلول شیرین اضافه شود.
توصیه می کنیم از سمپاش های مناسب و مجهز به نازل های مخصوص دفع آفات نباتی (مخروط‌ پاش) استفاده شود. این سمپاش‌ها، فشاری مناسب ایجاد کرده و تولید قطره نمی کنند.

 

اطلاعات کامل درباره خدمات سمپاشی منازل


سم مگس

 

شرکت سم گستر افق با استفاده از سموم آلمانی و فرانسوی باکیفیت توانسته رضایتمندی بالایی را به دست بیاورد. برای کسب اطلاعات به روز درباره قیمت ها و روش سمپاشی با شماره های مندرج در وب سایت پیش رو تماس بگیرید.پرسش و پاسخ مگس

فایده مگس چیست؟

مگس‌ها از عوامل گرده افشانی گیاهان در طبیعت بوده و یکی از مهمترین زنجیره‌های چرخه غذایی می‌باشند؛ برخی از این حشرات پوسیده خوار هستند و باعث تسریع تجزیه لاشه جانوران، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهی گوناگون شده و در پاکسازی محیط زیست انسان را یاری می‌کنند.

غذای مگس چیست؟

مگس‌ها به دلیل داشتن رژیم غذایی متفاوت، در مکانهای مختلفی دیده می‌شوند و منبع غذایی مهمی برای بسیاری از حیوانات نظیر قورباغه‌ها، وزغ ها، مارمولک‌ها و پرندگان محسوب می شوند.

شکل زبان مگس چگونه است؟

زبان مگس مانند زبان پروانه لوله‌ای است و بدنش استخوان و ریه ندارد.

چند نوع مگس در جهان وجود دارد؟

مگس‌ها یا دوبالان از بزرگترین گروه‌های حشرات است که در حال حاضر بیش از ۷۵۰۰۰۰ نوع از آن‌ها وجود دارد.

آخرین مقالات